Zvanje: Docent
Jasmina S. Ćirić, doktor nauka, diplomirala je na Odseku za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Specijalizovana za vizantijsku umetnost i arhitekturu, njeno istraživanje naglašava vizuelnu percepciju i dublji značaj ovih umetničkih izraza. Istražuje kompleksnu interakciju između obreda prelaza, liturgijskog konteksta i upotrebe materijala poput mermera i opeke u prenošenju teoloških značenja.
Istražuje povezanost između rituala prelaza, liturgijskog konteksta i upotrebe materijala poput mermera i cigle u prenošenju teoloških značenja. Dr Ćirić se posebno bavi istraživanjem senzoneuralne percepcije srednjovekovne arhitekture.
Jasmina S. Ćirić je član uređivačkog odbora za Godišnjak studija pokretne slike na Univerzitetu u Kilu (Nemačka), kao i recenzent za ugledne publikacije kao što su Cogent Arts & Humanities (Taylor & Francis AS), The International Journal of Religion and Spirituality in Society, Istraživanja: Časopis za istorijska istraživanja (Univerzitet u Novom Sadu), Facta Universitatis serija Likovne umetnosti i muzika, i Architectural Histories: An open-access Journal of the EAHN.
Dr Ćirić dodatno pokazuje svoju posvećenost akademskom dijalogu kao član Upravnog odbora projekta COST ACTION 19131. Od 2020. godine, član je istraživačke grupe na Univerzitetu u Kopenhagenu, na Odseku za umetnost i kulturne studije, u okviru projekta Imaginary Lab 4 Sensations: Ineffable Archaeologies.
Jasmina S. Ćirić je bila predavač u okviru programa CEEPUS na Karlovom Univerzitetu u Pragu, kao i Erasmus+ programa na Justus Libig Univerzitetu u Gisenu, Masarikovom Univerzitetu u Brnu, Karlovom univerzitetu u Pragu i Univerzitetu Filips u Marburgu.
Od 2011. do 2019. godine radila je kao istraživač saradnik na Institutu za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Trenutno je zaposlena kao docent na Filološko-umetničkom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu (Republika Srbija), u okviru naučne oblasti istorijskih, arheoloških i klasičnih nauka, sa užom specijalizacijom u istoriji likovnih umetnosti i arhitekture, kako se ova oblast terminološki koristi u zapadnoevropskim akademskim disciplinama.